Jaro, Léto, Podzim i Zima, takový byl repertoár naší přední houslistky Lucie Sedlákové Hůlové, s nímž přijela do Městského divadla v Jablonci nad Nisou. Společnost na jevišti jí dělali prvotřídná muzikanti, sdružení Ensemble Lucis. A dohromady poskytli příznivcům klasické hudby nádherný zážitek a relax. Nejslavnější dílo italského barokního skladatele se představilo v něžném, důstojném, ale i energickém a emocionálním pojetí, které donutilo slušně zaplněné divadlo doslova ponořit se do tónů vivaldiho hudby.
Lucie Sedláková Hůlová je absolventkou Konzervatoře v Praze a hudební fakulty AMU. Na svém kontě má řadu úspěšných sólových vystoupení s orchestry i s různými partnery v komorní hře. V roce 2004 se například, s velkým úspěchem, představila jako sólistka Plzeňské filharmonie s dirigentem Jiřím Malátem na turné v USA (Dvořákův Houslový koncert). Se svým manželem, violoncellistou Martinem Sedlákem, tvoří České smyčcové duo a společně s klavíristkou Veronikou Böhmovou hrají v klavírním triu Kinsky Trio Prague. Často koncertuje se svým otcem, houslistou Pavlem Hůlou. Spolupracuje i s varhanicí Jiřinou Dvořákovou Marešovou. Je sólistkou a členkou komorního orchestru Praga Camerata. Věnuje se rovněž autentické interpretaci staré hudby, a to zejména se souborem Capella Regia. Několik sezón působila v mládežnických orchestrech (Orchestr Evropské unie, UBS Verbier Festival Orchestra), kde spolupracovala s nejslavnějšími světovými dirigenty a sólisty. Se všemi těmito soubory i jako sólistka absolvovala již stovky koncertů po celém světě v nejslavnějších koncertních síních a natočila několik CD. Lucie hraje na nástroj italského mistra 2. poloviny 18. století a na kopii barokních houslí G. Guarneriho zhotovenou Daliborem Bzirským.
ENSEMBLE LUCIS je tělesem, složeným z prvotřídních hráčů, členů různých renomovaných komorních souborů, jenž spojuje radost ze společného muzicírování a shodný způsob hudebního vyjadřování. Přesto, že soubor hraje na moderní nástroje, všichni jeho členové mají zkušenosti a praxi v oblasti tzv. autentické interpretace, jejíž prvky přenáší i sem. Základní nástrojové obsazení tvoří: sólové housle, dvoje housle, viola, violoncello, kontrabas a cembalo nebo varhanní pozitiv.
První půlka večera patřila Vivaldiho houslovému koncertu D dur op. 3 č.9 a Koncertu B dur pro housle a violocello F IV. Nr. 2, ale i Johannu Pachelbelovi ( Kanon). A přestože venku úřaduje ta pravá zima, vychutnali jsme si po přestávce v našem kulturním stánku nejen ji a nedávný podzim, ale i toužebně očekávané jaro a teplé léto téměř se zatajeným dechem a přivřenýma očima. Hudebníci odvedli skvělý výkon a my jsme odcházeli z divadla plni příjemného rozpoložení a povznášející nálady. (ims)